فناوری Multi IQ در فلزیاب چه کاربردی دارد؟

فناوری Multi iq یک تکنولوژی جدید فرکانسی است که بیشتر شرکت های تولید کننده فلزیاب امروزی از آن در دستگاه های خود استفاده می کنند. همان طور که میدانید دستگاه های فلزیاب و طلایاب به ویژه از نوع vlf در تنظیمات خود گزینه انتخاب فرکانس را دارند. این عدد فرکانس می تواند از عدد پایین 1 تا بالاتر باشد. معمولا در سیستم های نقطه زن از بازه فرکانس استاندارد 5 تا 40 استفاده می شود.

وقتی شما دستگاه را روی فرکانس پایین مثل 5 کیلوهرتز قرار می دهید در انتخاب اسکن دیگر نمی توانید آن را تغییر دهید. فرکانس پایینی مثل 5 کیلوهرتز دستگاه می تواند اهداف بزرگ را در عمق بسیار زیاد پیدا کند. در این فرکانس مطمئنا شما قطعات کوچک طلا را در عمق کم را از دست خواهید داد.

ولی بالعکس برای پیدا کردن قطعات کوچک طلا، اپراتورها فرکانس دستگاه را زیاد می کنند مثلا روی 40 قرار می دهند. در این فرکانس اهدافی مثل زنجیر طلا، گوشواره، سکه ها را در عمق کمتر پیدا خواهید کرد ولی مطمئنا اهداف و اشیاء بزرگی که در عمق بسیار پایین تری از زمین قرار دارند را از دست خواهید داد.

این یک قانون است که در فلزیاب های فرکانسی از آن استفاده میکنند. البته اما و اگرها و روش هایی وجود دارد که می توان از آن استفاده کرد ولی در این پست سایت فلزیاب طلا می خواهیم به اصل موضوع یعنی تکنولوژی و فناوری multi iq بپردازیم. اون رو تو پست جداگانه ای حتما شرح خواهم داد.

ویژگی multi iq

خب تا اینجا فهمیدیم که چطور از فرکانس پایین و فرکانس بالا برای پیدا کردن اهداف فلزی در زمین استفاده کنیم. فناوری multi iq نیز که به آن فناوری استفاده همزمان از چند فرکانس گفته می شود این مشکل اپراتورها را حل نموده است.

multi iq این ویژگی را در اختیار کاربران قرار می دهد که هنگام جستجو بصورت همزمان از چندین فرکانس استفاد کنند. در این حالت اپراتور تمام اهداف را چه در عمق کم و در چه در عمق بالا از دست نخواهد داد و قدرت نقطه زنی دستگاه دو چندان خواهد شد.

استفاده از ویژگی multi iq در دستگاه ها اختیاری است و شما می توانید در صورت لزوم از تک فرکانس نیز در امور اپراتوریتان بهره ببرید. توجه داشته باشید وقتی از multi iq استفاده میکنید زمان اپراتوری را به شدت کاهش می دهید.

برای مثال اپراتوری که قصد دارد چند متر مربع را اسکن کند در چندین مرحله نیاز به گردش در محیط با دستگاه با فرکانس معین دارد چون خیلی از اپراتورها برای اطمینان در جستجو از فرکانس های مختلفی در زمین مورد نظر استفاده میکنند.

با تکنولوژی multi iq دیگر هیچ محدودیتی در فلزیابی وجود ندارد.

فناوری multi iq فلزیاب
فناوری multi iq فلزیاب

لیست دستگاه های دارای فناوری multi iq

در حال حاضر دو شرکت Minelab استرالیا و Nokta Makro ترکیه از این فناوری در تولید یکسری از دستگاه های فلزیاب خود بهره می برند. اگر شرکت دیگری از این فناوری استفاد ه کند به این لیست اضافه خواهد شد.

مدل های ماینلب که فناوری multi iq دارند عبارتند از:

تنها مدلی که شرکت Nokta Makro ترکیه از multi iq استفاده میکند دستگاه نقطه زن لجند – legend است.

سوالات متداول

آیا استفاده از multi iq الزامیست؟

خیر. این موضوع به اپراتور بر میگردد و خیلی از دستگاه های بروز امروزی ممکن است از این فناوری استفاده نکنند. در کمترین حالت باعث راحتی و کاهش زمان اپراتوری می شود.

فناوری multi iq توسط چه شرکت هایی ارائه می شود؟

در حال حاضر شرکت ماینلب استرالیا و نوکتا ماکرو ترکیه در تعدادی از دستگاه های خود از تکنولوژی multi iq استفاده می کنند.

محصولات معرفی شده بالا هم اکنون موجود است. از طریق بخش “تماس با ما” سایت با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره فلزیاب 09031489488