سرعت بازیابی (Recovery Speed) فلزیاب چیست؟

0
(0)

سرعت بازیابی recovery speed در دستگاه های فلزیاب به این معنا است که یک دستگاه با چه سرعتی می تواند اهداف خود را به صورت بصری یا صوتی شناسایی کند.

سرعت بازیابی سریعتر می تواند امکان یافتن فلزات و اهداف را به صورت همزمان افزایش دهد.

سرعت بازیابی سریعتر بهترین گزینه برای یافتن سکه، جواهرات و سایر اهداف کمک بزرگی کند ولی یک مشکل بزرگ دارد، در این حالت ممکن است عمق را از دست بدهید.

میزان بازیابی یا واکنش‌پذیری یک دستگاه فلزیاب به میزان توانایی آن در جدا کردن اجسام نزدیک به هم اشاره دارد.

میزان سرعت بازیابی معیاری است که نشان می‌دهد دستگاه فلزیاب شما چقدر سریع از وجود چندین مورد در نزدیکی شما مطلع می‌شود.

فلزیاب هایی که به کاربر اجازه می دهد سرعت فلزیاب را تنظیم کند، توانایی شناسایی خود را به میزان قابل توجهی افزایش داده اند.

شرکت فلزیاب XP در فرانسه اولین شرکتی بود که دستگاه فلزیابی را با این فناوری تولید کرد. این کار باعث شد تحولی بزرگی در دستگاه های فلزیاب و عملکرد آن ها صورت گیرد.

صدای تن کوتاه دستگاه های فلزیاب با سرعت بازیابی بالاتر در این سیستم ها ارتباط مستقیم دارد.

تصور کنید در یک فونداسیون خانه خیلی قدیمی در حال کاوش هستید. در کف این خانه مطمئنا میخ ها و سایر آشغال های فلزی وجود دارد. هنگامی که سرعت بازیابی recovery speed فلزیاب را روی دور کند یا آهسته است اهداف فلزی با ارزش توسط اهداف فلزی بی ارزش پوشانده می شوند.

سرعت بازیابی فلزیاب
سرعت بازیابی فلزیاب

صرف نظر اینکه اپراتور حرفه ای یا مبتدی هستید می توانید با افزایش سرعت بازیابی recovery speed دستگاه فلزیاب خود، اهداف با ارزش و مهم را سریع تر ولی در عمق کم شناسایی کنید.

برای شناسایی اهداف در عمق بیشتر باید سرعت بازیابی recovery speed را کم کنید تا سیستم سیگنال کامل تری تولید کند که این امر باعث می شود شنیدن صدای تون سیگنال در اهداف عمیق تر آسان تر شود.

چرا سرعت بازیابی (Recovery Speed) فلزیاب مهم است؟

وقتی اپراتورهای فلزیاب به زمین های پر از زباله های مزاحم و سطح کانی خیلی بالا برخورد میکنند به دلیل بوق های اشتباهی ترجیح می دهند مکان خود را تغییر دهند.

سرعت بازیابی Recovery Speed فلزیاب در این مناطق کمک می کند و استفاده از دستگاه را در این محیط ها آسان می کند.

سرعت بازیابی Recovery Speed مهم است چون میتواند یک سکه قدیمی با ارزش را در یک تکه خاکی که توسط تعداد زیادی از میخ های زنگ زده احاطه شده است شناسایی کند.

دستگاه های فلزیاب قدیمی و ضعیف در این جور مکان ها قابلیت شناسایی و کاوش ندارند. مناطقی از این قبیل به لطف فناوری سرعت بازیابی recovery speed قادر هستند گنجینه هایی را کشف کنند که هرگز توسط هیچ دستگاه دیگری شناسایی نشده اند.

پس اگر هدف شما زمین غیر بکر است و پر از زباله و آهن های مزاحم است فناوری سرعت بازیابی می تواند بهترین گزینه در اپراتوری دستگاه باشد. حتی هدف شما فقط یک سکه باشد!

شاید بگید دستگاه فلزیابی که در اختیار دارم دارای قابلیت تفکیک است. توجه داشته باشید دستگاه های فلزیاب با قابلیت تفکیک قوی معمولا در رنج قیمت بالاتری نسبت به دستگاه های فلزیاب با فناوری سرعت بازیابی Recovery Speed قرار دارند. همچنین دستگاه های پایین رده یا میان رده همچین قابلیت تفکیک قوی نمی باشند.

مزایای سرعت بازیابی (Recovery Speed) فلزیاب ها

سرعت بازیابی Recovery Speed فلزیاب ها 2 مزیت دارد:

  • نرخ بازیابی سریع تر باعث می شود چندین هدف باهم شناسایی شوند.
  • نرخ سرعت بازیابی سریع تر امکان پوشش فلز با ارزش را توسط فلزات بی ارزش را کم میکند.

سرعت بازیابی (Recovery Speed) و عمق تشخیص

در صورتیکه سرعت بازیابی (Recovery Speed) فلزیاب را زیاد کنید عمق را از دست خواهید داد! خبر خوب اینه که این مقدار زیاد نیست

سرعت بازیابی بالا در فلزیاب ها

با بالا بردن سرعت بازیابی recovery speed عمق را تا حدود کمی از دست خواهید داد. در این حالت صدای تون دستگاه کوتاه می شود. در سرعت بازیابی دستگاه سیگنال کمتری از اهداف دریافت می کند.

سرعت بازیابی پایین در فلزیاب ها

هنگامی که سرعت بازیابی دستگاه فلزیاب خود را کم یا پایین می آورید عمق بیشتری را پوشش می دهد. بعضی از اپراتورها ادعا می کنند که اگر سرعت بازیابی فلزیاب بین عدد 2 تا 6 باشد شناسایی هدف را در عمق را فراهم می کند.

سرعت بازیابی بین عد 1 تا 2 ویژگی عمق بهینه و در عین حال بهترین تفکیک و جداسازی برای اهدف را در اختیارتان قرار می دهد.

نحوه انتخاب سرعت بازیابی Recovery Speed فلزیاب

همانطور که تا اینجا متوجه شدید، همانطور که عملکرد فلزیاب ها سریع تر می شود در مناطقی که تراکم هدف بالاتر است به خوبی کار میکنند ولی عمق را در این حالت از دست می دهند.

اگر سرعت بازیابی روی آهسته باشد در مناطقی که زباله فلزی زیاد است دستگاه به خوبی کار نخواهد کرد ولی خب در این حالت صدای تن فرکانس دستگاه را در عمق پایین تری را خواهید شنید. مانند دفینه ها و گنجینه ها.

اگر اهداف شما در زمین روی هم یا نزدیک به هم قرار دارند

به عنوان مثال، فلزیاب ایکس پی دئوس XP Deus دارای قابلیت سرعت بازیابی از 0-5 است.

اگر تنظیمات را بین 0 تا 2 قرار دهید هنگام جستجو صدای طولانی دریافت خواهید کرد. بین بازه 2.5 تا 5 صدای کوتاهی دریافت خواهید کرد.

هرچقدر میزان سرعت بازیابی در فلزیاب XP DEUS بیشتر باشد در تشخیص فلزات با ارزش و گنجینه ها در خاک های آلوده فلزی عملکرد بهتری دارد. آخرین نسخه این دستگاه یعنی XP DEUS 2 قابلیت Fast Multi Frequency را ارائه می دهد.

چه دستگاه های سرعت بازیابی دارند؟

در حال حاضر تعدادی از دستگاه های فلزیاب شرکت XP ایکس پی فرانسه، Minelab استرالیا و Nokta Makro ترکیه مجهز به فناوری Recovery Speed (سرعت بازیابی) می باشند. لیست این دستگاه ها عبارتند از:

جمع بندی پایانی

خب متوجه شدیم اگر دو فلز با ارزش و بی ارزش کنار همدیگر باشند، میدان مغناطیسی فلز بی ارزش بسته به حجم و مقدارش فلز با ارزش را ماسک یا به اصلاح می پوشاند.

برای برداشتن این ماسک و تمایز بین این دو فلز recovery speed در فلزیاب ها بسیار موثر می باشد و می تواند فرکانس دو فلز را به راحتی و جداگانه برای دستگاه تفسیر کند.

پس میتوان نتیجه گرفت سرعت بازیابی یک فناوری جدید و مفید است و توسط آن میتوان بسیاری از فلزات با ارزش که تا به امروز از دست فلزیاب های معمولی پنهان شده بودند را پیدا و نقطه زنی کرد.

دستگاه های معرفی شده در این مقاله هم اکنون موجود می باشند. از طریق بخش “تماس با ما” سایت با ما در ارتباط باشید.

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز دهید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان امتیازی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره فلزیاب 09031489488 09031489488 مشاوره فلزیاب