جدول عمق زنی لورنز زد تو (Z2) | عمق کاوش فلزیاب LORENZ

عمق کاوش لورنز z2 واقعا چقدر است؟ خیلی از دوستانی که نقطه زن لورنز z2 زد تو را تهیه کردند درمورد عمق مفید کاوش و جدول عمق زنی فلزیابی آن می پرسند که دستگاه لورنز زد تو چقدر عمق می تواند بزند و یا کمترین و بیشترین عمق کاوش لورنز چقدر است؟

شرکت دیپ مکس لورنز آلمان برای پاسخ به این سوالات کاربران یک جدول عمق زنی برای مدل های Z (زد) عرضه کرده است که در آن اطلاعات تست دستگاه لورنز z2 با انواع فلزات و لوپ کوچک و بزرگ درج شده است. در این مطلب می خواهیم این جدول را با هم بررسی کنیم.

جدول عمق زنی لورنز

در جدول عمق زنی که شرکت لورنز برای مدل Z2 (زد تو) برای عمق مفید کاوش (کمترین و بیش ترین عمق) منتشر کرده است از قطعات ریز در حد 5 میلی متر (نیم سانت) تا گالن بزرگ فلزی 20 لیتری با لوپ های 26، 35، 44 سانتی متری و فریم 1 در 1 متر و 1.5 در 1.5 متری و تعداد 2 مدل تنظیمات مختلف استفاده شده است.

جدول عمق زنی لورنز z2 با تنظیمات DELAY: 4 و GND: 6

جدول عمق زنی فلزیاب لورنز زد 2
جدول عمق زنی فلزیاب لورنز زد 2

جدول عمق زنی لورنز z2 با تنظیمات DELAY: 3

عمق فلزیاب لورنز z2
عمق فلزیاب لورنز z2

عمق مفید فلزیاب لورنز z2

عمق مفید کاوش لورنز z2 به طور میانگین برای لوپ کوچک 2 متر و برای لوپ بزرگ 4 متر است. این اعداد تقریبی است چون عواملی مانند تنظیمات دستگاه، حجم فلز هدف، نوع زمین، رطوبت و دما بر روی عملکرد عمق نقطه زنی دستگاه تاثیر گذار هستند.

عمق کاوش لورنز با لوپ های مختلف

لوپ و کویل یکی از عواملی مهمی که بر روی عمق کاوش دستگاه های لورنز LORENZ تاثیر گذار است. در اینجا حداقل عمق کاوش لورنز را با انواع لوپ بررسی میکنیم:

  • با لوپ 26: حداقل عمق 15 سانتی متر و حداکثر عمق 160 سانتی متر است.
  • با لوپ 35 DD لوپ شرکتی لورنز: حداقل عمق 15 سانتی متر و حداکثر عمق 175 سانتی متر است.
  • با لوپ 44: حداقل عمق 20 سانتی متر و حداکثر عمق 2 متر و 10 سانتی متر است.
  • با لوپ بزرگ فریم 1 متری لورنز: حداقل عمق 50 سانتی متر و حداکثر عمق 3 متر است.
  • با لوپ خیلی بزرگ فریم 1.5 متری: حداقل عمق و حداکثر عمق 3 متر و 80 سانتی متر است.
لوپ لورنز سایز 44
لوپ لورنز سایز 44

چطور میشه عمق فلزیاب لورنز زد2 را افزایش داد؟

بله عمق فلزیاب لورنز قابل افزایش و بیشتر شدن است. اینکار توسط کابل یونیورسال و قاب فریم لوپ بزرگ صورت میگیرد.

همانطور میدانید، جنس فریم لوپ بزرگ لورنز از لوله پلیکا است. شرکت Lorenz دیپ مکس آلمان در حالت عادی در جعبه کیت اصلی دستگاه به غیر از لوپ کوچک، یک عدد لوپ بزرگ لوله ای به اندازه 1 در 1 متر است. این دو کویل های استاندارد lorenz می باشند.

به منظور افزایش عمق نفوذ نقطه زن لورنز مدل Z خیلی از کاربران و اپراتورها به سلیقه و خلاقیت خود نسبت به تغییر در لوپ بزرگ این فلزیاب می کنند.

لوپ بزرگ دوبل لورنز
لوپ بزرگ دوبل لورنز سایز 1 در 1 متر

معماری های مختلفی برای شکل دادن به لوپ بزرگ لورنز وجود دارد. بهترین حالتی که اپراتورها از آن رضایت دارند حالت دوبل کردن 2 فریم مربعی است. به این منظور دو فریم قاب میسازند و روی هم با فاصله متصل می کنند. این بهترین حالت برای افزایش عمق فلزیاب لورنز می باشد.

ویدئوی زیر یک نمونه جستجوی عمیق در دشت با لوپ دست ساز بزرگ لورنز با سایز 2.5 در 2.5 متر را نشان می دهد.

این لوپ به تنهایی قدرت اسکن و عمق دستگاه لورنز را به بیش از 4 متر می رساند. فقط توجه داشته باشید بسیاری از اپراتورها برای اسکن در اینگونه زمین های دشتی و وسیع از یکی دیگر از اکسسوری های جانبی به نام دیتالاگر استفاده میکنند که نتایج اسکن زمین را در پایان به لپ تاپ و به صورت تصویری نمایش می دهد.

اگر نمی دانید دیتالاگر چیست و چه کاربردی دارد بهتر است پست دستگاه لورنز زد وان را ببینید چون این دستگاه نیز که نسخه قبلی lorenz z2 می باشد از دیتالاگر پشتیبانی می کند و در آن کامل درمورد کاربرد و ویژگی عملکرد نقطه زنی تصویری دیتالاگر توضیح دادیم.

تفاوت عمق لورنز z2 و لورنز z1

اگر به نتایج تست عمق فلزیاب لورنز زد وان نگاهی بندازید توجه خواهید شد میزان عمق مدل z2 و همچنین نقطه زن z1 فرقی با هم ندارند. تنها تفاوت z2 که بروز شده z1 است در حساسیت و ثبات بیشتر دستگاه است و دستگاه در عمق بالا به نسبت بهتر عمل می کند.

این دستگاه هم اکنون موجود است. از طریق بخش “تماس با ما” سایت با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره فلزیاب 09031489488